C.statcounter
Sklep geodezyjny · Instrumenty i akcesoria geodezyjne · Tachimetry · GNSS RTK · Teodolity · Niwelatory · Dalmierze Geomatix logo ul. Zimowa 39, 40-318 Katowice, tel. +48327815138, fax +48327815139

D510

Główne funkcje dalmierza:

  • Zasięg 200m, dokładność ±1mm
  • Celownik z 4-krotnym powiększeniem
  • Odporny na zalanie strumieniem wody i pyłoszczelny (IP65)
  • Czujnik pochylenia 360°
  • Funkcja Smart Horizontal Mode®
  • Pomiar niedostępnej wysokości Bluetooth® Smart 4.0
  • Darmowa aplikacja na iPad lub iPhone - Leica DISTO™ sketch

 

D510

 

Precyzyjne celowanie i wiarygodne pomiary na zewnątrz!
 
Nowy dalmierz Leica DISTO™ D510 o zasięgu 200 m i dokładności ±1 mm, to urządzenie umożliwiające łatwe i wygodne pomiary odległości na zewnątrz. Unikalne połączenie cyfrowego celownika i czujnika pochylenia 360° umożliwia wykonywanie pomiarów, które nie są możliwe w przypadku konwencjonalnych dalmierzy laserowych. Ponadto, dzięki łączności Bluetooth® Smart oraz atrakcyjnym, darmowym aplikacjom, otrzymujesz instrument, który doskonale będzie sprawdzać się w przyszłości.

 

 

ZAPYTAJ O CENĘ DALMIERZA

 

 

Łatwe i precyzyjne celowanie  
Dzięki celownikowi z 4x powiększeniem, dalmierz wykonuje pomiary z perfekcyjną dokładnością, także w niesprzyjających warunkach pogodowych. Daje to ogromną przewagę podczas prac na zewnątrz w słoneczne dni. Nawet, jeśli czerwona plamka lasera jest niewidoczna gołym okiem - cel zobaczysz na ekranie.

 

 

Mocny i łatwy do czyszczenia
Obudowa i klawiatura zostały specjalnie uszczelnione na okoliczność działania wody i pyłu. Teraz również umycie urządzenia pod bieżącą wodą nie stanowi żadnego  problemu. Co więcej, dalmierz może pracować we wszystkich warunkach pogodowych, jest pyłoszczelny i wodoodporny (IP65).

 

 

Nielimitowana  ilość  możliwości pomiarowych  
Dalmierz Leica DISTO™ D510 został wyposażony w czujnik pochylenia 360°. Oznacza to, że może on nie tylko mierzyć kąty, ale także odległości poziome! W połączeniu z celownikiem, dalmierz zrealizuje wiele pomiarów
pośrednich. Możliwe są pomiary bez punktu odbicia wiązki lasera.

 

 

Bluetooth® Smart i aplikacje
Dane pomiarowe mogą być przesyłane do innych urządzeń za pomocą technologii Bluetooth® Smart. Darmowa aplikacja Leica DISTO™ sketch umożliwia tworzenie szkiców lub tabeli na iPhone lub iPad. Wymiary mogą zostać naniesione także na zdjęcia.

Get Apps

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ODLEGŁOŚCI, POWIERZCHNIE, OBJĘTOŚCI

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Min Max

Pomiary minimalnej / maksymalnej wartości
Pomiary wielkości maksymalnych to bardzo użyteczna funkcjonalność – np. podczas wyznaczania przekątnych pomieszczenia. Natomiast wartości minimalne znajdą zastosowanie np. podczas wyznaczania kątów prostych między ścianami.

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje M2 M3

Pomiary powierzchni i objętości
Wykonując zaledwie dwa lub maksymalnie trzy pomiary, obliczysz powierzchnię sufitu, podłogi lub ściany, jak również kubaturę pomieszczenia. Żadnego zapisywania miar na kartce! Wynik zostanie obliczony automatycznie, a następnie pojawi się na ekranie.

 

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Trojkatowanie

Funkcja trójkątowania oraz pomiaru kątów pomieszczenia
Tzw. funkcja trójkątowania pozwala efektywnie i szybko wyznaczyć powierzchnię wielonarożnikowego pomieszczenia. Patrząc na pomieszczenie, należy w wyobraźni podzielić je na trójkąty. Wykonując zaledwie trzy pomiary, wyznaczysz odpowiednie powierzchnie trójkątów, które zostaną do siebie dodane. Po wciśnięciu przycisku, otrzymasz dodatkową informację w postaci wartości kątów między narożnikami pomieszczenia i tym sposobem możesz np. sprawdzić, czy są to kąty proste.

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Prace Malarskie

Wspomaganie prac malarskich
Korzystając z tej funkcji możesz wyznaczyć np. łączną powierzchnię ścian danego pomieszczenia bez konieczności notowania miar cząstkowych na kartce papieru. Po prostu mierzysz długości ścian, które w zależności od potrzeby, dodajesz lub odejmujesz. Na koniec mierzysz wysokość pomieszczenia, która w sposób automatyczny mnożona jest przez poprzednio otrzymany wynik.

 

 

 

 

POMIARY POŚREDNIE

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Nachylenie

Pomiar kątów pochylenia
Czujniki pochylenia wbudowane w Leica DISTO™ mierzą kąty poziome w zakresie ± 45° oraz pionowe w zakresie 360°. Oznacza to, że urządzenie mierzy nawet dookoła własnej osi. Funkcjonalność taka jest szczególnie ważna np. podczas pomiarów krawędzi dachów.

 

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Smart Horizontal Mode

Funkcja Smart Horizontal Mode™
Z pomocą czujnika pochylenia wyznaczysz odległość zredukowaną także wówczas, gdy nie istnieje możliwość wycelowania bezpośrednio na żądany obiekt. Funkcja ta stanie się niezwykle pomocna, gdy na drodze wiązki lasera pojawią się przeszkody jak np. mury, zabudowania lub osoby.

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Wysokosciowe Pomiary SledzaceWysokościowe pomiary śledzące
Obiekty takie jak budynki lub drzewa, na których bardzo trudno jest zlokalizować punkt dobrze odbijający wiązkę lasera, wygodnie pomierzysz przy zastosowaniu wysokościowego pomiaru śledzącego (tzw. „trackingu”). Za pomocą celownika, naprowadzasz wiązkę lasera na dolny punkt mierzonej wysokości, po czym wyzwalasz pomiar. Następnie celujesz na górny punkt mierzonego obiektu. Wynik pomiaru wysokości pojawi się na ekranie dalmierza.

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Obiekty PochylePomiar obiektów pochyłych
Dzięki tej funkcji możesz zmierzyć np. spadek dachu nawet ze znacznej odległości. W tym celu należy wykonać dwa pomiary odległości, podczas których urządzenie Leica DISTO™ wyznaczy także kąt nachylenia. Ponadto, na ekranie pojawią się dodatkowe informacje jak np. odległość czy spadek między pomierzonymi punktami.

 

 

 

 

FUNKCJE SPECJALNE

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Trapezy

Pomiary trapezów
Funkcja ta pozwala na szybkie i pewne określenie spadków płaszczyzn dachowych lub wyznaczenie powierzchni fasad. W tym celu niezbędne jest wykonanie dwóch pomiarów. Dzięki wbudowanemu czujnikowi pochylenia, zostanie wyznaczony także spadek wzdłuż mierzonej celowej.

 

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje Profile Pionowe

Pomiar profili pionowych
Urządzenie umożliwia wykonanie pomiarów do punktów odniesienia, by następnie wyznaczyć różnice wysokości. Jeśli mierzone punkty zlokalizowane są w jednym określonym kierunku, wówczas wyniki pomiarów odległości wraz z różnicami wysokości wyznaczą nam profil
terenowy.

 

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje PitagorasFunkcje Pitagorasa
Używając statywu można w sposób pośredni pomierzyć odległości w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Na podstawie trzech wykonanych  pomiarów, urządzenie Leica DISTO™ obliczy żądany wynik. Funkcja pomiaru minimum oraz maksimum pomoże w tym przypadku wyznaczyć właściwy punkt.


Dzięki funkcji „Pitagoras” możesz również wyznaczać wysokości cząstkowe jak np. balkonów czy okien.

 

 

 

DISTO RGB Transparent Funkcje TyczenieFunkcja tyczenia
Do pamięci urządzenia możesz wpisać dwie niezależne wartości (a oraz b), o które następnie pomniejszane będą mierzone długości. Na ekranie pojawi się bieżąco stosowany domiar wraz ze strzałką kierunku. Po zbliżeniu się na odległość 0,1 m do kolejnego punktu tyczenia, usłyszysz dodatkowo sygnał dźwiękowy.

 

 

 

 

DISTO RGB Transparent Power Range TechnologyCo tak naprawdę daje mi technologia Power Range Technology™?
Podstawą  tego  innowacyjnego  rozwiązania  są  specjalne  opracowane  przez  firmę  Leica Geosystems układy elektroniczne, które dzięki odpowiedniemu modulowaniu wiązki laserowej pozwalają zmierzyć nawet bardzo długie odległości. Ponadto Technologia Power Range Technology™ pozwala mierzyć długie celowe bez konieczności stosowania tarcz.

 

 

 

 

DISTO RGB Transparent ISO 16331 1

Co oznacza kontrola według ISO 16331-1?
Zarówno zasieg jak i dokładność dalmierzy laserowych zależą bardzo mocno od warunków oświetlenia oraz od rodzaju powierzchni, na ktorą pada wiązka pomiarowa. Dla firmy Leica Geosystems, bardzo istotne jest by efektywna praca z urzadzeniami przebiegała nie tylko w laboratorium lecz przede wszystkim w zwykłych warunkach panujących podczas codziennej pracy na budowie. Stąd też wynika nasza ścisła współpraca z zewnętrznymi ekspertami w zakresie certyfikacji, którzy po wykonaniu testów dokładnościowych dalmierzy dzielą się z nami wynikami swoich prac. Urządzenia testowane według normy ISO16331-1 spełniają wszelkie kryteria ujęte w specyfikacjach technicznych.

 

 

 

DANE TECHNICZNE DALMIERZA DISTO D510

Dokładność pomiaru:  ± 1 mm
Zasięg:  0.05 - 200 m
Jednostki pomiaru:  m, ft, in, yd
Czujnik pochylenia:  360°
Kolorowy ekran z celownikiem: 4x zoom
Interfejs przesyłu danych: Bluetooth® Smart 4.0
Darmowa aplikacja: Leica DISTO™ sketch
Baterie: 2 x AA
Wymiary: 143 × 58 × 29 mm
Pamięć: 30 pomiarów
Wielofunkcyjna stopka: Automatyczne wykrycie pozycji
Ulubione funkcje: Tak

 

 Szybki kontakt z nami

tel. +4832 781 51 38
kom. +48 698 503 012

Pełne dane kontaktowe

Geodezyjny sklep online GeoMarket.pl

Logo Geomarket

 

Chcesz być na bieżąco?

EmailNewsletter - zapisz się!
FacebookPolub geomatix.polska

1996 - 2018 © Geomatix Sp. z o.o.
All Rights Reserved.

Klauzula Znaki Towarowe Nazwy Firm